29 Kasım 2015, Pazar

 •  

  İMKB 100

  %

 •  

  DOLAR

  %

 •  

  EURO

  %

 •  

  ALTIN

  %

HGS etiketi nasıl yapıştırılır?

HGS etiketi nasıl yapıştırılır?
04 Ocak 2013, Cuma 0 Yorum 9296 kez okundu
EKOFİNANS.COM - Trafik sorununu azaltmak için başlatılan HGS uygulamasının süresi 31 Ocak'a kadar uzatıldı. Peki HGS etiketi araçlara nasıl yapıştırılır?

Köprü ve otoyollarda KGS ve OGS yerine artık HGS etiketleri kullanılacak. 8 milyon sürücünün geçiş yapacağı HGS için süre 31 Ocak 2013 tarihine kadar uzatıldı.

HGS İÇİN HANGİ EVRAKLAR GEREKLİ?

Öncelikle HGS almak için PTT’ye gittiğinizde: “Ruhsat ve Kimlik” götürmeniz gerekiyor. Çünkü HGS kart ve etiketleri aracınızın plakasına kayıtlıolarak veriliyor. Ruhsat sahibinin HGS‘yi alması isteniyor. PTT şubelerinde ruhsat ve kimlik sahibinin uyuşmaması durumunda sıkıntı çıktığını söyleyenler var. HGS kart ve etiketini ruhsat sahibine verileceğini söyleyenlere işlemi kendinizin yapacağını belirtin. Biliyoruz ki çoğu sürücü aracını babasının, eşinin, üzerine kaydettiriyor. O nedenle işlemi yapmak için kimlik ve ruhsat yeterli.

HGS ETİKETİ NASIL YAPIŞTIRILIR?

HGS etiketinin üzerinde sarı ve beyaz olmak üzere iki kısım var. Bunlardan sarı kısmını aracın camına yapıştırılacak. Beyaz kısım da ruhsata yapıştırılacak. Böylece kullanımını rahatlıkla yapabileceksiniz.

HGS NEREDEN YÜKLENİR?

PTT-HGS satış ve dolum noktalarında ve Türkiye genelindeki 4000′den fazla PTT noktasından satın alınabilecek ve aynı şekilde buralardan para yüklenebilecek. Sistemin en büyük avantajlarından biri de vatandaşların HGS kartlarını benzin istasyonları, marketler hatta bakkalarda bile doldurulabilecek olması.Etiketler: HGS, PTT, ruhsat, kimlik, hgs için gerekli evraklar, hgs etiketi nasıl yapıştırılır, hgs nerede doldurulur, ekonomi haberleri,

Yorumlar
Array
(
  [anonym_comment_status] => 1
  [comment_token] => ekofinans.565b1f19a4a75
)

Bu habere yapılan yorumlar

0 Yorum
Onay Bekleyen Yorumlar (0)
 • Bu habere yorum yapılmamıştır.İlk yorumu siz yapabilirsiniz!

ÜYE OLMADAN DA YORUM YAPABİLİRSİNİZ


İlgili Haberler