Serbest kıyafet en çok onların canını yakacak!

  28 Ocak 2020, Salı

 •  

  İMKB 100

  %

 •  

  DOLAR

  %

 •  

  EURO

  %

 •  

  ALTIN

  %

Serbest kıyafet en çok onların canını yakacak!

<font color='3e3ef0'>Serbest kıyafet en çok onların canını yakacak!</font>
28 Kasım 2012, Çarşamba 1 Yorum 13116 kez okundu
EKOFİNANS.COM - Başbakan Erdoğan okullarda serbest kıyafet müjdesi verdi ama veliler tedirgin. Tedirgin olan bir kesim daha var. Tekstil sektörü. Şimdi hazırlanmış okul kıyafetlerini ellerinde kalacak hatta bu stoğun sektörü batırma tehlikesi bile var.

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, okul kıyafetlerine serbestlik getirilmesini çok olumlu bulduğunu fakat ürün stoğu nedeniyle esnafın sıkıntı yaşayabileceğine dikkati çekerek, ''Karar çok olumlu, ancak bu sektördeki binlerce üreticinin, konfeksiyoncunun elinde kalacak milyar liralık okul kıyafetleri stoğu sektörü batırır'' dedi.

Palandöken, yaptığı yazılı açıklamada, öğrencilere okullarda kıyafet serbestliği getirilmesi nedeniyle giyim eşyalarına daha fazla ihtiyaç duyulacağını kaydederek, ''Belki ailelerin giyim masrafları iki katına çıkacak ama pazar büyüdükçe fiyatlar halkımızın alım gücünü aşmayacak seviyeye geleceğine inanıyorum'' ifadelerini kullandı.

Söz konusu kararı olumlu bulduğunu kaydeden Palandöken, ancak bu sektörde faaliyet gösteren üretici ve konfeksiyonculardaki milyar liraya ulaşan değeriyle okul kıyafetleri stoğunun sektörü batırabileceğine işaret etti.

Palandöken, uygulamanın 2 yıl uzatılmasının milli servetin heder olmasını önleyeceğini ifade ederek, ''Çünkü üretilmiş olan giysiler başka bir işe yaramaz. Başta kumaş üreticileri, konfeksiyoncular ve satıcılar bu uygulama ile biter. Geçiş süresi tanınırsa kumaş üreticileri, konfeksiyoncu kendini yeni döneme uyumlu hale getirir'' uyarısında bulundu.Etiketler: Başbakan Erdoğan, tekstil, serbest kıyafet, okul, Bendevi Palandöken, okul kıyafetleri, TESK, kumaş üreticisi, konfeksiyoncu,

Yorumlar
Array
(
  [anonym_comment_status] => 1
  [comment_token] => ekofinans.5e2fb5bc94bc2
)

Bu habere yapılan yorumlar

1 Yorum
Onay Bekleyen Yorumlar (0)
 • pişşt

  24 Mart 2013, Pazar 16:05

  gercektende serbest kıyaet fikri oldukca sacma :

ÜYE OLMADAN DA YORUM YAPABİLİRSİNİZ


İlgili Haberler